Mağaza Raf Sistemleri
11 Ocak 2022

Mağaza Raf Sistemleri

Mağaza raf sistemleri, mağazanızın depolama kapasitesini artıracak önemli bir unsur olmasının yanında mağazanızın dekorasyonu için de olmazsa olmazdır. Mağazanızda sergilediğiniz yeni sezon ürünlerini mağaza raf sistemleriyle ön plana çıkarabilirsiniz. Dahası, mağazanızın iç tasarımına uygun özel tasarım mağaza raf sistemleriyle mağazanızın dikkat çekiciliğini artırabilir, müşterilerinizin kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayabilirsiniz. 

İç mimarlar ile pazarlama ekipleri, bir mağazada satışın artması, müşterilerin kendilerini iyi hissetmesi ve mağazanın tekrar ziyaret edilmesi için gereken unsurları araştırmaktadır. Yapılan araştırmalara göre ürün satışının artışı ile mağazanın tekrar ziyaret edilmesi, mağazayı ziyaret eden müşterilerin kendilerini iyi ve rahat hissetmeleriyle doğrudan bağlantılıdır. Alışveriş yapmak için mağazaları ziyaret eden müşteriler, iç tasarımı iyi yapılmış mağazalarda daha fazla zaman geçirmektedir. Bu noktada mağazanızın iç tasarımının önemi ortaya çıkmaktadır. 

Mağaza dekorasyonunda görsellik, müşteriler üzerinde uyandıracak ilk izlenim açısından çok önemlidir. Mağazanızın dekorasyonu satışlarınızı artıracak, müşterilerin dikkatini çekecek, mağazanızın akılda kalıcılığını artıracak en önemli unsurlardan biridir. Ayakkabı, tekstil, kozmetik, teknolojik aletler, çanta veya gıda ürünleri, sattığınız ticari ürünler hangi sektörden olursa olsun mağazanızın iç tasarımı satmak istediğiniz ürünlerin albenisini artıracaktır. Göze hoş görünen bir mağaza, müşterileri sık sık kendisine çekecektir. Tercih edeceğiniz mağaza raf sistemleri yalnızca mağazanızın depolama kapasitesini artırmaya yönelik değildir; yeni sezon ürünlerinizi ön plana çıkarırken, ihtiyacınıza ve zevkinize uygun özel tasarım unsurlarla mağazanızın dikkat çekiciliğini artıracaktır.

Mağaza tasarımında en önemli hedef sattığınız ticari ürünleri vurgulamaktır. Bununla birlikte diğer hedefler ise ürünlerin satışını artırmak, ürün görünürlüğünü artırmak ve müşteriye rahat bir hareket alanı sağlamaktır. Mağaza dekorasyon raf sistemleri, içerisinde çeşitli ürünleri sattığınız mağazanızın dikkat çekiciliğini artıracak önemli unsurlardan biridir. Mağaza dekorasyon raf sistemleri, mağazalarda satılan her türlü ticari ürünün etkileyici olarak sunulması ve ürünlerin ön plana çıkarılması için üretilmektedir. 

Mağaza dekorasyonunda kullanacağınız raf sistemleri, müşterilere sunmak istediğiniz ürünün çeşidine ve ürünlerin boyutlarına uygun olmalıdır. Örneğin; mağazanızda tekstil ürünleri satıyorsanız yaz ve kış mevsimlerinde sergileyeceğiniz ürünlerin boyutlarının farklı olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Bu doğrultuda hareket ettirilebilir raf sistemleri doğru bir tercih olacaktır. Mağazanızda uzun bir duvar varsa tek çeşit raf kullanmak yerine, duvarı çeşitli bölümlere ayırarak farklı duvar raf sistemlerini kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem müşterilerin dikkatini çekebilir hem de mağazanızın iç tasarımının şık durmasını sağlayabilirsiniz. 

Mağazanızın dikkat çekiciliğini artırmak için farklı raf sistemlerini bir arada kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Örneğin; mağazanızın bir bölümünü dikme sistemli mağaza raf sistemleri ile dekore ederken, diğer bölümünü duvardan duvara raf sistemi ile kaplayabilirsiniz. Mağaza raf sistemi tercih ederken sergilediğiniz ürünlerin kadın, erkek, çocuk gibi kategorilere ayrılmasını sağlayabilirsiniz. Bu bölümleri farklı renklere veya farklı tasarımlara sahip mağaza raf sistemleri ile ayırarak müşterilerin dikkatini çekebilirsiniz.

Tercih edeceğiniz raf sisteminin fonksiyonel olarak müşterinin ürüne ulaşmasının engelleyecek şekilde tasarlanmaması gerekir. Yüksek bir raf, müşterilerinizin rafta sergileyeceğiniz ürünlere ulaşmasını engelleyebilir. Alçak bir raf ise ufuk çizgisinin altında kalacağından rafta sergileyeceğiniz ürünlerin görünürlüğünü azaltabilir. Mağaza raf sistemlerinin aşırı sık yerleştirilmesi de müşterilerinizin ürünlere kolayca ulaşmasını engelleyecektir. Başka bir önemli unsur da mağazanızın orta alanına fazla askılık koymamak gerektiğidir. Mağazanızda bulunan geçiş alanlarını daraltmak hem görsel olarak hoş olmayacak hem de müşterilerin rahat hareket etmesini engelleyecektir.

Profesyonel ekibimizle birlikte yalnızca mağazanızın ihtiyaçlarını gidermeye çalışmayız, aynı zamanda hayalinizdeki mağazayı gerçeğe dönüştürmek için sizlerin taleplerini de dikkate alarak özel tasarım mağaza raf sistemleri imal ederiz. Böylece, mağazanızda sergilediğiniz ürünlerin her yaştan müşteriye hoş görünmesini sağlayacak özel tasarım raf sistemlerini, profesyonel ekibimizle birlikte sıfırdan üretip siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunmaktan memnuniyet duyarız. 
 

Teklif Alın

Ad Soyad
Telefon
E-posta
Hizmet
Mesaj